528 lap | |
7 kép | |
25 videó, film | |
Publikálva: 2015.05.29 |
Előírt idő eltöltése (21:00) |
30 óra - 30 kreditpont - 29 000 Ft!
A tréninget csak egyedi megrendelés és / vagy minimum 10 fő együttes jelentkezése esetén indítjuk!
Az órák időpontja és helyszíne: megrendelés szerint
Blended képzésünk keretében a pedagógusok rugalmas időbeosztásban szerezhetnek megbízható elméleti és gyakorlati tudást. A tananyagok feldolgozását, hatékony elsajátítást szolgálják a feladatsorok, interaktív játékok, gyakorlati tippek, módszertani tanácsok, élvezetes képanyag és animációk. Az önismeret fejlődését és a sajátélményű tanulás szakmai és pszichológiai tesztek, önreflektív kérdéssorok biztosítják.
A továbbképzés alapítási engedélyének száma: 23/347/2015.
A továbbképzés célja: A továbbképzés célja, hogy a résztvevők számára átfogó elméleti és gyakorlati ismereteket nyújtson a pszichoaktív szerhasználat és az addikciók témakörében. A résztvevők ismerjék meg a kábítószer használat okait és az azzal járó testi és mentális változásokat, a pszichoaktív szerek használatára utaló jeleket. Legyenek tisztában a szerhasználatra vonatkozó aktuális törvényi szabályozással és drogstratégiával, illetve az ellátórendszerrel és a terápiás intervenciókkal, kezelésekkel. Cél, hogy fejlessze a prevenciós célú és egészségfejlesztő iskolai foglalkozások és projektek szervezéséhez és vezetéséhez szükséges pedagógusi kompetenciákat, melyhez bemutatásra kerülnek bevált gyakorlatok, módszerek.
A továbbképzés célcsoportja: Köznevelési intézmények pedagógusai, a nevelő és oktató munkát segítő köznevelési alkalmazottak
A továbbképzés típusa: távoktató "blended" továbbképzés. A képzés 2 óra személyes megjelenést igénylő kontakt órával kezdődik, amelyet azután tutori segítséggel támogatott távoktató tanulási forma követ, melyben a résztvevők a tananyagot saját ütemben, egyénileg dolgozzák fel. A kontakt órákon a részvétel kötelező.
Tananyagegységek: Epidemiológia; Pszichoaktív anyagok: legális szerek; Pszichoaktív anyagok: illegális szerek; Függőségek típusai: viselkedési függőségek, kémiai szerfüggőség; Problémás szerhasználat; Kezelés-ellátás-törvényi szabályozás; Szerfogyasztás és család; Serdülőkor és kortárs hatások; A prevenció szemlélete; A prevenciós beavatkozások módszertana; Prevenció a gyakorlatban; Prevenciós modellek; Egészségfejlesztés és drogalternatíva programok
Képzésünkről részletesen IDE kattintva tájékozódhat!
Jelentkezését az info@multilearn.hu címen várjuk!
További információk a +36 20 539 9940 telefonszámon.